Потписан уговор за пројекат о мултикултуралности

Дана 6. новембра 2014. наша школа је потписала уговор са Екуменском хуманитарном организацијом из Новог Сада за пројекат о мултикултуралности, који смо добили на конкурсу расписаном од истоимене организације. Школски пројекат који ће се у овој школској години од октобра до априла бавити упознавањем обичаја, традиције народа који живе на овим просторима, толеранцијом и суживотом у школи и локалној заједници, назвали смо симболично: "Различитост сади, заједништво гради". У овај пројекат ће, поред ученика и наставника, бити укључени и родитељи, као и представници локалне самоуправе и културних организација и националних заједница и удружења који се баве неговањем и очувањем традиције и обичаја.

Иначе, Екуменска хуманитарна организација (ЕХО) већ другу годину заредом подржава различите школске пројекте који имају за циљ међусобно прихватање, разумевање и покретање различитих заједничких активности у школама.