Potpisan ugovor za projekat o multikulturalnosti

Dana 6. novembra 2014. naša škola je potpisala ugovor sa Ekumenskom humanitarnom organizacijom iz Novog Sada za projekat o multikulturalnosti, koji smo dobili na konkursu raspisanom od istoimene organizacije. Školski projekat koji će se u ovoj školskoj godini od oktobra do aprila baviti upoznavanjem običaja, tradicije naroda koji žive na ovim prostorima, tolerancijom i suživotom u školi i lokalnoj zajednici, nazvali smo simbolično: "Različitost sadi, zajedništvo gradi". U ovaj projekat će, pored učenika i nastavnika, biti uključeni i roditelji, kao i predstavnici lokalne samouprave i kulturnih organizacija i nacionalnih zajednica i udruženja koji se bave negovanjem i očuvanjem tradicije i običaja.

Inače, Ekumenska humanitarna organizacija (EHO) već drugu godinu zaredom podržava različite školske projekte koji imaju za cilj međusobno prihvatanje, razumevanje i pokretanje različitih zajedničkih aktivnosti u školama.