Одржани радионица и састанак у сарадњи са родитељима о преласку ученика у 5. разред и о ненасилној комуникацији

Добра сарадња са родитељима наше школе се наставља. Након завршене астрономске вечери Космо(п)лов где су родитељи били и учесници и предавачи, као и након самоиницијативног кошења траве од стране родитеља у објекту тзв. Салаи школе, сарађивали смо са родитељима и у централној школи на радионицама и на састанку који су за тему имали стицање социјалних вештина кроз комуникацију на прелазу ученика из четвртог у пети разред, као и кроз ненасилно понашање у друштву. На предлог мајке нашег ученика 4/2 разреда, госпође Милице Лазић-Ердег, омладински радник Нина Мамужић одржала је са ученицима 4/1 и 4/2 одељења и њиховима учитељицама радионице у којима су ученици кроз игру стицали вештине ненасилне комуникације и постављали се у различите ситуације у којима су решавали насиље. Након радионица, управа школе и стручна служба одржали у састанак са родитељима и ученицима, како би им, пре преласка у пети разред, указали на важне промене које их очекују у петом разреду и подсетили их на кућни ред, правила понашања међу ученицима виших одељења, као и на одржавање безбедности у школи.