A negyedikesek átlépése az ötödik osztályba

Folytatódik a jó együttműködés a szülőkkel. A Csillagles elnevezésű csillagászati est után, ahol a szülők résztvevőként és előadóként is szerepeltek, valamint az önkéntes fűnyírás után a Szalai iskolában, a központi épületben is együttműködtünk a szülőkkel különböző műhelymunkákon, melyek témája volt az erőszakmentesség és a negyedikesek fölsőbe történő átlépésének a nehézségei is. A 4/2 osztályba járó diákunk édesanyja, Milica Lazic-Erdeg, ajánlatára Nina Mamuzic ifjúságsegítő munkás műhelymunkát tartott a 4/1 és a 4/2 osztály tanulóinak és tanítóinak, melyen a gyerekek elsajátíthatták az erőszakmentes kommunikáció formáit, és ezeket különböző szituációs játékok által ki is próbálhatták. A műhelymunka után az iskola szakszolgálata  beszélgetett el a diákokkal és szüleikkel arról, hogy milyen nehézségek és változások várnak rájuk az ötödik osztályba való lépésük előtt és után. Emlékeztették őket a házirendre, a tanulók közötti viselkedési szabályokra, és az iskolai biztonság fenntartásának módjaira is.