Održani radionica i sastanak u saradnji sa roditeljima o prelasku učenika u 5. razred i o nenasilnoj komunikaciji

Dobra saradnja sa roditeljima naše škole se nastavlja. Nakon završene astronomske večeri Kosmo(p)lov gde su roditelji bili i učesnici i predavači, kao i nakon samoinicijativnog košenja trave od strane roditelja u objektu tzv. Salai škole, sarađivali smo sa roditeljima i u centralnoj školi na radionicama i na sastanku koji su za temu imali sticanje socijalnih veština kroz komunikaciju na prelazu učenika iz četvrtog u peti razred, kao i kroz nenasilno ponašanje u društvu. Na predlog majke našeg učenika 4/2 razreda, gospođe Milice Lazić-Erdeg, omladinski radnik Nina Mamužić održala je sa učenicima 4/1 i 4/2 odeljenja i njihovima učiteljicama radionice u kojima su učenici kroz igru sticali veštine nenasilne komunikacije i postavljali se u različite situacije u kojima su rešavali nasilje. Nakon radionica, uprava škole i stručna služba održali u sastanak sa roditeljima i učenicima, kako bi im, pre prelaska u peti razred, ukazali na važne promene koje ih očekuju u petom razredu i podsetili ih na kućni red, pravila ponašanja među učenicima viših odeljenja, kao i na održavanje bezbednosti u školi.