Одржан језички испит из немачког језика

Ученици осмих разреда наше школе су у суботу, 5. марта 2016. године имали прилику да провере своје знање из немачког језика приступајући полагању немачког језичког испита за ниво А1 или А2, у зависности од свога знања. С обзиром да је наша школа у пројекту Партнерских школа за учење немачког језика у Србији, наши ученици овај језички испит полажу бесплатно и добијају језичку диплому из немачког језика која важи свуда у свету. Ове године за полагање се пријавило 36 ученика-осмака, а ово је био први део језичког испита у којем су ученици полагали писменим путем језичке области: Слушање, Читање и Писање. Други, усмени део испита биће одржан до маја месеца, када ће ученицима бити саопштени и резултати целокупног испита, за које ће добити и одговарајуће дипломе.