Održan jezički ispit iz nemačkog jezika

Učenici osmih razreda naše škole su u subotu, 5. marta 2016. godine imali priliku da provere svoje znanje iz nemačkog jezika pristupajući polaganju nemačkog jezičkog ispita za nivo A1 ili A2, u zavisnosti od svoga znanja. S obzirom da je naša škola u projektu Partnerskih škola za učenje nemačkog jezika u Srbiji, naši učenici ovaj jezički ispit polažu besplatno i dobijaju jezičku diplomu iz nemačkog jezika koja važi svuda u svetu. Ove godine za polaganje se prijavilo 36 učenika-osmaka, a ovo je bio prvi deo jezičkog ispita u kojem su učenici polagali pismenim putem jezičke oblasti: Slušanje, Čitanje i Pisanje. Drugi, usmeni deo ispita biće održan do maja meseca, kada će učenicima biti saopšteni i rezultati celokupnog ispita, za koje će dobiti i odgovarajuće diplome.