Megtartották a német nyelvű vizsgát

Szombaton, 2016. március 5-én nyolcadikosaink felmérhették német nyelvtudásukat A1-es és A2-es szinten. Iskolánk részese a Szerbiai német nyelvet oktató partneriskolák nevezetű programnak, így tanulóink ezt a nyelvvizsgát ingyenesen elvégezhetik, s a sikeresen vizsgázók olyan oklevelet vehetnek majd kezükbe, melyet az egész világon elismernek. Idén 36 nyolcadikos tanuló jelentkezett a vizsgára. Első körben a diákok írásos formában vizsgáztak különböző nyelvi területekről, mint a hallás, olvasás és az írás. Második körben szóban kell majd vizsgát tenniük, mely májusig fog megrendezésre kerülni. Ekkor fogják a tanulók megtudni az összesített eredményüket, és ekkor vehetik majd kezükbe oklevelüket is.