Историјски час о мађарској револуцији и 15. марту

Ученици 7.а и 7.ц разреда одржали су данас, 15. марта, историјски час о мађарској револуцији и борби за слободу 1848-1849. која у новијој историји чини један од стубова мађарског националног идентитета. Историјском часу присуствовали су и ученици 1.б разреда са учитељицом Силвијом Вашархељи, као и наставници историје у нашој школи, Ана Хербут Хегедиш и Рудолф Вајс. Присутни су имали прилику да се подсете чињеница о овој мађарској револуцији, о њеним истакнутим борцима и о томе шта је она донела мађарском народу. Првацима су старији ученици објаснили и значај симбола мађарске државе: мађарске заставе, грба и химне. Сви заједно погледали су кратак филм о мађарској револуцији 1848 - 1849. године.