Istorijski čas o mađarskoj revoluciji i 15. martu

Učenici 7.a i 7.c razreda održali su danas, 15. marta, istorijski čas o mađarskoj revoluciji i borbi za slobodu 1848 - 1849. koja u novijoj istoriji čini jedan od stubova mađarskog nacionalnog identiteta. Istorijskom času prisustvovali su i učenici 1.b razreda sa učiteljicom Silvijom Vašarhelji, kao i nastavnici istorije u našoj školi, Anna Herbut Hegedűs i Rudolf Weiss. Prisutni su imali priliku da se podsete činjenica o ovoj mađarskoj revoluciji, o njenim istaknutim borcima i o tome šta je ona donela mađarskom narodu. Prvacima su stariji učenici objasnili i značaj simbola mađarske države: mađarske zastave, grba i himne. Svi zajedno pogledali su kratak film o mađarskoj revoluciji 1848 - 1849. godine.