.Rendhagyó történelemóra a március 15-én az 1848/49-es forradalomról

Ma, március 15-én a 7.a és 7.c osztály tanulói történelemórát tartottak az 1848/49-es magyar forradalom és szabadságharcról, mely az újabb történelemben a magyar nemzeti öntudat megerősödésének egyik alappillérét képezi. Az órán az 1.b tanulói vettek részt tanítónőjükkel, Vásárhelyi Szilviával, valamint iskolánk történelemtanárai Herbut Hegedűs Anna és Weiss Rudolf. A jelenlevők hallhattak a szabadságharc fontosságáról, a kiemelkedő harcosairól és arról, mi mindent adott ez a forradalom a magyar népnek. Az elsősöknek az idősebb tanulók elmagyarázták a magyar jelképek jelentését is, mint például a magyar zászlóét, címerét és a himnuszt. Végül közösen tekintettek meg egy rövid dokumentumfilmet az 1848/49-es magyar szabadságharcról.