Два предмета на једном часу

Наставница математике, Далиборка Буквић, и наставник српског као нематерњег језика, Дамир Ишпановић, одржали су необичан и похвале вредан час. Необичан зато што су на часу учествовала два разреда, један српски – 5/3 и један мађарски – 5. б, а похвале вредан - јер су ученици били изузетно активни, а час био занимљив, динамичан и осмишљен тако да су у њему несметано могли да учествују и ученици мађарског и ученици српског разреда. Наставници су хтели да споје математику и српски као нематерњи језик на необичан начин, кроз предметну корелацију: ученици су путем осне симетрије пресликавали сат и на српском језику очитавали време на пресликаном сату. На овај начин, сви ученици су се упознали са осном симетријом, истовремено су увежбавали вештину слушања, комуникације, и језичког модела - гледање на сат, а притом су и неговали интеркултуралност и развијали толеранцију. Браво!