Наградно путовање у Беч за најбоље на Општинском такмичењу из српског језика

На Општинском такмичењу из српског језика и књижевности, наша ученица осмог разреда, Бригита Хоки, освојила је 1. место и за тај успех је била награђена путовањем у Беч, на које је ишла са њеном донедавном наставницом српског језика, Ружицом Илић, која ју је припремала за такмичење пре него што је отишла у пензију. Повод путовања је било обележавање 165. годишњице потписивања Бечког књижевног договора. Награђени ученици и наставници из општине Суботица обишли су Беч и посетили места где је живео и боравио и Вук Стефановић Караџић, као и гробље где је првобитно био сахрањен.Такође су посетили и Институт за славистику и друге српске институције у Бечу. Ово путовање било је права мотивација за нове успехе ученика и наставника.