Nagradno putovanje u Beč za najbolje na Opštinskom takmičenju iz srpskog jezika

Na Opštinskom takmičenju iz srpskog jezika i književnosti, naša učenica osmog razreda, Brigita Hoki, osvojila je 1. mesto i za taj uspeh je bila nagrađena putovanjem u Beč, na koje je išla sa njenom donedavnom nastavnicom srpskog jezika, Ružicom Ilić, koja ju je pripremala za takmičenje pre nego što je otišla u penziju. Povod putovanja je bilo obeležavanje 165. godišnjice potpisivanja Bečkog književnog dogovora. Nagrađeni učenici i nastavnici iz opštine Subotica obišli su Beč i posetili mesta gde je živeo i boravio i Vuk Stefanović Karadžić, kao i groblje gde je prvobitno bio sahranjen.Takođe su posetili i Institut za slavistiku i druge srpske institucije u Beču. Ovo putovanje bilo je prava motivacija za nove uspehe učenika i nastavnika.