Другови за пример у школској 2016/2017. години

Традиционално, сваке године на Дан Светога Саве, у нашој школи ученици међу собом бирају најбоље другове и школа их проглашава друговима за пример. На часовима одељењског старешине и на осталим часовима од септембра је честа тема другарство, праве вредности пријатељства и начини на које се оне исказују. Ученике учимо да препознају те вредности и да знају да их цене и оцене. Због тога смо и ове школске године прогласили 62 ученика - друга за пример, управо онолико колико имамо и одељења у нашој школи. Не сумњамо да би их било и много више, али одабир само једног таквог ученика по одељењу својеврсно је и такмичење у труду да постанемо још бољи и да настојимо да померамо своје границе у доброти и пријатељству још више, ка правим животним вредностима. На том путу ученици за пример следе речи и првог српског просветитеља, Светога Саве: "Останите у подвизима ка добру. Ни десно, ни на лево, него по сили, колико ко има снаге, царским путем теците, сетивши се што јесте".