Drugovi za primer u školskoj 2016/2017. godini

Tradicionalno, svake godine na Dan Svetoga Save, u našoj školi učenici među sobom biraju najbolje drugove i škola ih proglašava drugovima za primer. Na časovima odeljenjskog starešine i na ostalim časovima od septembra je česta tema drugarstvo, prave vrednosti prijateljstva i načini na koje se one iskazuju. Učenike učimo da prepoznaju te vrednosti i da znaju da ih cene i ocene. Zbog toga smo i ove školske godine proglasili 62 učenika - druga za primer, upravo onoliko koliko imamo i odeljenja u našoj školi. Ne sumnjamo da bi ih bilo i mnogo više, ali odabir samo jednog takvog učenika po odeljenju svojevrsno je i takmičenje u trudu da postanemo još bolji i da nastojimo da pomeramo svoje granice u dobroti i prijateljstvu još više, ka pravim životnim vrednostima. Na tom putu učenici za primer slede reči i prvog srpskog prosvetitelja, Svetoga Save: "Ostanite u podvizima ka dobru. Ni desno, ni na levo, nego po sili, koliko ko ima snage, carskim putem tecite, setivši se što jeste".