ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПОЗНАВАЊА МАЂАРСКЕ ИСТОРИЈЕ

У суботу, 16. новембра наша школа је по једанаести пут била домаћин Међународног такмичења из мађарске историје, на којем су учествовали ученици мађарских школа/разреда подручја Карпатског басена: из Мађарске, Румуније, Хрватске и Србије. Такмичење већ 24 године организује Удружење просветних радника Мађара северне Бачке. Ове године тема такмичења била је: Живот и рад Ференца II Ракоција.

Укупно се пријавило 20 екипа, 13 из основних, и 7 из средњих школа. Задатак екипа био је да израде тематски есеј који су у електронској форми морали да предају жирију раније, пре такмичења. На самом такмичењу чланови екипе одговарали су на „брзинска питања“, затим су представљали плакат који су самостално раније израдили, а онда су приказали и урађену ПоwерПоинт презентацију. Имали су и креативан задатак који је углавном био у вези са уметношћу, а највише музиком и књижевношћу доба у које је живео Ракоци.

У категорији основних школа екипа ОШ „Сечењи Иштван“ коју су чинили: Жофија Дудаш, Криштоф Домонкош, Габријел Хубер и Арпад Дудаш, освојила је изврсно друго место. Настсвнице које су их припремиле за такмичење биле су Ана Х.Хегедиш и Рита Николић. Честитамо екипи школе и наставницама, поносни смо на вас!