TAKMIČENJE IZ POZNAVANJA MAĐARSKE ISTORIJE

U subotu, 16. novembra naša škola je po jedanaesti put bila domaćin Međunarodnog takmičenja iz mađarske istorije, na kojem su učestvovali učenici mađarskih škola/razreda područja Karpatskog basena: iz Mađarske, Rumunije, Hrvatske i Srbije. Takmičenje već 24 godine organizuje Udruženje prosvetnih radnika Mađara severne Bačke. Ove godine tema takmičenja bila je: Život i rad Ferenca II Rakocija.

Ukupno se prijavilo 20 ekipa, 13 iz osnovnih, i 7 iz srednjih škola. Zadatak ekipa bio je da izrade tematski esej koji su u elektronskoj formi morali da predaju žiriju ranije, pre takmičenja. Na samom takmičenju članovi ekipe odgovarali su na „brzinska pitanja“, zatim su predstavljali plakat koji su samostalno ranije izradili, a onda su prikazali i urađenu PowerPoint prezentaciju. Imali su i kreativan zadatak koji je uglavnom bio u vezi sa umetnošću, a najviše muzikom i književnošću doba u koje je živeo Rakoci.
U kategoriji osnovnih škola ekipa OŠ „Sečenji Ištvan“ koju su činili: Žofija Dudaš, Krištof Domonkoš, Gabrijel Huber i Arpad Dudaš, osvojila je izvrsno drugo mesto. Nastsvnice koje su ih pripremile za takmičenje bile su Ana H.Hegediš i Rita Nikolić. Čestitamo ekipi škole i nastavnicama, ponosni smo na vas!