Родитељски у вези са Завршним испитом

Одељењске старешине осмих разреда заједно са стручном службом, наставницом информатике и руководством школе одржале су 17. новембра 2022. састанке са родитељима осмака поводом овогодишњег завршног испита. Циљ је био да се родитељи упознају са новим концептом завршног испита, по којем ће ученици осмаци, поред испита из математике и матерњег језика, уместо досадашњег комбинованог теста из пет предмета природних и друштвених наука (Биологија, Физика, Историја, Географија, Хемија), бирати и полагати само један. Такође, родитељи су били упознати и са начином употребе сајта Моја средња школа путем којега ће пријављивати завршни испит за своје дете, а као и до сада, моћи ће да прате и проверавају податке о својим осмацима као и резултате завршног испита када буду објављени. Овом приликом стручна служба је уз презентацију одржала и предавање о потребним активностима током припрема за завршни испит, те дала значајне информације о правилима и току завршног испита. До 30. децембра ученици са родитељима треба да се изјасне из којег ће предмета од пет понуђених писати трећи тест.
На основу Календара активности, пробни завршни испит у овој школској години планиран је за 24. и 25. март 2023, а завршни испит за 21, 22. и 23. јуни 2023. године.