ОТКРИВАЊЕ ГРАДА СУБОТИЦЕ У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА О ИНТЕРКУЛТУРАЛНОСТИ

ОТКРИВАЊЕ ГРАДА

Ученици осмих мађаских и српских одељења Основне школе „Сечењи Иштван“ су се упознали са историјским знаменитостима града кроз такмичење „Откривање града Суботице“. У оквиру географске секције погледали су презентацију и саслушали су једно предавање, затим у пратњи професора географије наставили су са откривањем на терену. Сазнали су информације о најчувенијим пројектантима нашега града, о стиловима историје уметности, који су присутни на зградама у центру (нарочито о сецесији), затим о историји и о различитим функцијама грађевинских објеката кроз деценија. Споменици и скулптуре такође су биле у центру пажње.

Формиране су четири мешовите екипе са по седам чланова. Екипе су посетиле 12 места и решавале су по три задатака у вези сваког објекта, затим требали су га назначити на карти. Ученици су имали два сата за цели тај посао. Екипе су у главном успешно испуниле тестове и кроз игре су богатиле своје знање о свом граду. Најбоље екипе биће похваљене и награђене следећом приликом на школској приредби.

РЕЗУЛТАТИ:

1. место – Жута екипа (42 бодова): Данијела Звекић, Марија Татар, Ана Војнић Тунић, Хуњyади Кристина, Јакша Николет, Телек Ана, Сабо Кристина

2. место - Плава екипа (38 бодова): Ина Хорват, Марија Шајновић, Мила Војнић Тунић, Јаковчевић Алексндра, Ласло Адам, Речо Николета, Балог Естер

3. место – Зелена екипа (36 бодова): Сара Крмпотић, Огњен Шушњар, Флорек Рамона, Сабо Роберт, Галфи Клаудија Санка Доминик, Вашархељи Николет

4. место – Црвена екипа (30 бодова): Дијана Вукајловић, Шермина Јахири, Шафрањ Гал Себастијан, Китановић Валентина, Франк Кристина, Фодор Давид, Хуска Кити

Балинт Ласло, организатор - професор географије

Фотографије: Арпад Киш