OTKRIVANJE GRADA SUBOTICE U OKVIRU PROJEKTA O INTERKULTURALNOSTI

Učenici osmih mađaskih i srpskih odeljenja Osnovne škole „Sečenji Ištvan“ su se upoznali sa istorijskim znamenitostima grada kroz takmičenje „Otkrivanje grada Subotice“. U okviru geografske sekcije pogledali su prezentaciju i saslušali su jedno predavanje, zatim u pratnji profesora geografije nastavili su sa otkrivanjem na terenu. Saznali su informacije o najčuvenijim projektantima našega grada, o stilovima istorije umetnosti, koji su prisutni na zgradama u centru (naročito o secesiji), zatim o istoriji i o različitim funkcijama građevinskih objekata kroz decenija. Spomenici i skulpture takođe su bile u centru pažnje.
Formirane su četiri mešovite ekipe sa po sedam članova. Ekipe su posetile 12 mesta i rešavale su po tri zadataka u vezi svakog objekta, zatim trebali su ga naznačiti na karti. Učenici su imali dva sata za celi taj posao. Ekipe su u glavnom uspešno ispunile testove i kroz igre su bogatile svoje znanje o svom gradu. Najbolje ekipe biće pohvaljene i nagrađene sledećom prilikom na školskoj priredbi.

REZULTATI:
1. mesto – Žuta ekipa (42 bodova): Danijela Zvekić, Marija Tatar, Ana Vojnić Tunić, Hunyadi Krisztina, Jaksa Nikolett, Telek Anna, Szabó Krisztina
2. mesto - Plava ekipa (38 bodova): Ina Horvat, Marija Šajnović, Mila Vojnić Tunić, Jakovcsevity Alexandra, László Ádám, Recsó Nikoletta, Balogh Eszter
3. mesto – Zelena ekipa (36 bodova): Sara Krmpotić, Ognjen Šušnjar, Florek Ramona, Szabó, Róbert, Gálfi Klaudia Szanka Dominik, Vásárhelyi Nikolett
4. mesto – Crvena ekipa (30 bodova): Dijana Vukajlović, Šermina Jahiri, Sáfrány Gál Szebasztián, Kitánovity Valentina, Frank Krisztina, Fodor Dávid, Huszka Kitti

Balint Laslo, organizator - profesor geografije

Fotografije / Fotók: Kiss Árpád