МАЂАРСКА РЕВОЛУЦИЈА ЗА СЛОБОДУ 1848-1849 - МАЂАРСКИ ДРЖАВНИ ПРАЗНИК

Револуција за слободу је била један од најважнијих догађаја у историји Мађарске. Када је револуција избила, Мађари су се борили за то да остваре слободу и демократске реформе против Хабзбуршке империје. У време револуције за слободу, у земљи су се одиграле многе борбе, што је довело до тога да су Мађари за кратко време извојевали своју слободу.
Поводом празника, ученици наше школе су пред почетак часа мађарског језика послушали мађарску химну, и народну песму која је важан спомен на револуцију из 1848. године. Током историјског осврта преко презентације напоменуто је да су револуција и борба за слободу постали један од најважнијих догађаја модерног националног идентитета.
Наши ученици су обележили историјски догађај играњем квиза, друштвених игара на тему догађаја и прављањем постера.