MAĐARSKA REVOLUCIJA ZA SLOBODU 1848-1849 - MAĐARSKI DRŽAVNI PRAZNIK

Revolucija za slobodu je bila jedan od najvažnijih događaja u istoriji Mađarske. Kada je revolucija izbila, Mađari su se borili za to da ostvare slobodu i demokratske reforme protiv Habzburške imperije. U vreme revolucije za slobodu, u zemlji su se odigrale mnoge borbe, što je dovelo do toga da su Mađari za kratko vreme izvojevali svoju slobodu.

Povodom praznika, učenici naše škole su pred početak časa mađarskog jezika poslušali mađarsku himnu, i narodnu pesmu koja je važan spomen na revoluciju iz 1848. godine. Tokom istorijskog osvrta preko prezentacije napomenuto je da su revolucija i borba za slobodu postali jedan od najvažnijih događaja modernog nacionalnog identiteta.

Naši učenici su obeležili istorijski događaj igranjem kviza, društvenih igara na temu događaja i pravljanjem postera.