Камера и дипломе за "здраву награду"

Маја Прћић, наставница физичког и здравственог васпитања, годинама је у нашој школи водила пројекат Савеза за школски спорт Србије „Здраво растимо“, подржан од Министарства просвете, који има за циљ да едукује ученике седмих разреда о важности правилне исхране и бављења физичком активношћу. На тај начин, ученици усвајају здраве навике које ће бити од значаја за њихов живот и у каснијем периоду.

У оквиру овог пројекта, наставница Маја је, прошавши и сама обуку за едукатора, спроводила обуку о правилној и здравој исхрани међу ученицима седмих разреда, а затим су и они путем вршњачког учења едуковали своје другаре. Заједно са ученицима наставница је осмислила и занимљиве активности – креативне радове, видео-записе и снимке о којима је и на овој страници у протеклом периоду било речи. За последњи свој пројекат, јестиве букете, наставница је са својим седмацима освојила камеру за школу, а сада је Савез за школски спорт Србије послао и званичне дипломе. Поводом два своја здрава пројекта наставница и њени седмаци појавили су се и два пута у „Спортском журналу”, нашим познатим спортским новинама.

Честитамо наставници Маји Прћић на преданом раду и залагању да ученицима пренесе знање и и усмери их и охрабри да усвајају здраве обрасце живота у виду здраве исхране и физичке активности.