Kamera i diplome za "zdravu nagradu"

Maja Prćić, nastavnica fizičkog i zdravstvenog vaspitanja, godinama je u našoj školi vodila projekat Saveza za školski sport Srbije „Zdravo rastimo“, podržan od Ministarstva prosvete, koji ima za cilj da edukuje učenike sedmih razreda o važnosti pravilne ishrane i bavljenja fizičkom aktivnošću. Na taj način, učenici usvajaju zdrave navike koje će biti od značaja za njihov život i u kasnijem periodu.

U okviru ovog projekta, nastavnica Maja je, prošavši i sama obuku za edukatora, sprovodila obuku o pravilnoj i zdravoj ishrani među učenicima sedmih razreda, a zatim su i oni putem vršnjačkog učenja edukovali svoje drugare. Zajedno sa učenicima nastavnica je osmislila i zanimljive aktivnosti – kreativne radove, video-zapise i snimke o kojima je i na ovoj stranici u proteklom periodu bilo reči. Za poslednji svoj projekat, jestive bukete, nastavnica je sa svojim sedmacima osvojila kameru za školu, a sada je Savez za školski sport Srbije poslao i zvanične diplome. Povodom dva svoja zdrava projekta nastavnica i njeni sedmaci pojavili su se i dva puta u „Sportskom žurnalu”, našim poznatim sportskim novinama.

Čestitamo nastavnici Maji Prćić na predanom radu i zalaganju da učenicima prenese znanje i i usmeri ih i ohrabri da usvajaju zdrave obrasce života u vidu zdrave ishrane i fizičke aktivnosti.