Домаћини Републичког из мађарског језика

У нашој школи се више од две деценије одржава традиционално Републичко такмичење из мађарског језика и језичке културе. Ове године организовано је 26. маја. На њему је учествовало 86 најбољих ученика из целе Војводине у познавању мађарског језика. Отварању такмичења присуствовали су, поред ученика и њихових ментора, и многи гости, међу којима су били и професори са Филозофског факултета - Одсека за хунгарологију, професори са Учитељског факултета на мађарском наставном језику, представници Конзулата Мађарске, Мађарског националног савета, Градске управе, Школског одбора итд. Поздравне говоре су, поред директорке школе Весне Wеисс, одржале и: Серена Гомбар, конзулица Конзулата Мађарске у Суботици, Етела Јеринкић, саветница градоначелника за образовање и Елеонора Ковач Рац, професорка Филозофског факултета, Одсека за хунгарологију у Новом Саду. Школа је приредила пригодан програм добродошлице, на којем су госте својим умећем поздравили наши ученици: цитраши, ударачка секција, рецитаторска и плесна секција. Ученици такмичари су затим тест писали два сата, након чега су наставници у комисијама прегледали тестове, а за ученике је наша школа организовала представу "Мали принц" у режији и изведби глумца Тибора Слободе и његовог колеге. Подељено је 15 награда за освојена прва три места у категоријама од петог до осмог разреда, и то у виду поклон-књига од стране Одсека за хунгарологију Филозофског факултета из Новог Сада и Мађарског националног савета.