Magyar nyelvi- és nyelvhelyességi verseny iskolánkban

Idén is iskolánkban került megrendezésre a Magyar nyelvi- és nyelvhelyességi verseny köztársasági szintű döntője. A versenyt május 26-án tartották meg. Összesen 86 vajdasági diák vett részt a megmérettetésen. A verseny megnyitóján részt vett a diákokon és mentoraikon kívül számos vendég is. Közéjük sorolhatjuk az  Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékének tanárait, A Magyar Tannyelvű Tanítóképző Kar tanárait, a Magyar Főkonzulátus képviselőit, a Magyar Nemzeti Tanács tagjait, a Városi Tanácsot, az Isolaszéket stb.  A nyitóbeszédet az igazgatónő, Vesna Weiss mellett még Gombár Szeréna, Magyarország Szabadkai Főkonzulátusának konzulja, dr. Etela Jerinkić, Szabadka város polgármesterének kultúrával megbízott tanácsadója és dr. Kovács Rácz Eleonóra az Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar Nyelv és Irodalom Tanszékének tanára tartotta meg. Az iskola egy hangulatos ünnepséggel is köszöntötte a jelenlévőket, melyben citerások, a dobszakkör tagjai és a táncszakkör  is részt vett. A diákok két órán át írhatták a teszteket, ezután pedig a tanárok  átnézték azokat. A teszt kitöltése után a diákok megnézhették Szloboda Tibor és Molnár Róbert előadásában A kis herceg című bábelőadást. Összesen 15 díj, könyvjutalom lett kiosztva a megérdemelt első három helyezésekért az ötödik, hatodik, hetedik és nyolcadik osztályosok között. A könyvjutalmakat a Újvidéki Egyetem Bölcsészettudományi Karának Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke és a Magyar Nemzeti Tanács ajándékozta.