БРОНЗА ОГЊЕНА БОГОЈЕВИЋА НА 8. СОШОВУ

Oсма по реду Спортска олимпијада школске омладине Војводине (СОШОВ) одржана је од 17. до 20. маја 2018. године у Новом Саду.
Преко 4.500 ђака са територије Војводине поново је добило прилику да се испред својих школа такмичи у 14 спортова: одбојци, кошарци, футсалу, рукомету, стони-тенису, стрељаштву, атлетици, гимнастици, пливању, мои (полигону), џудоу, каратеу, баскету 3 на 3 и ритмичкој гимнастици.
Севернобачки округ је представљало око 360 такмичара. Међу којима, пласман на СОШОВ су обезбедила и три ученика - пливача наше школе.
У пливачкој дисциплини 50m прсно Огњен Богојевић, 2/1, је освојио 3. место - БРОНЗАНУ МЕДАЉУ и тиме у најлепшем светлу презентовао
ОШ „Сечењи Иштван“, свој град Суботицу и свој округ. Док су Сара Еветовић, 8/1 и Вања Шорш, 2/2, били оправдано спречени да наступају.
Честитамо Огњену и желимо му успеха у даљим спортским изазовима!