BRONZA OGNjENA BOGOJEVIĆA NA 8. SOŠOVU

Osma po redu Sportska olimpijada školske omladine Vojvodine (SOŠOV) održana je od 17. do 20. maja 2018. godine u Novom Sadu.

Preko 4.500 đaka sa teritorije Vojvodine ponovo je dobilo priliku da se ispred svojih škola takmiči u 14 sportova: odbojci, košarci, futsalu, rukometu, stoni-tenisu, streljaštvu, atletici, gimnastici, plivanju, moi (poligonu), džudou, karateu, basketu 3 na 3 i ritmičkoj gimnastici.

Severnobački okrug je predstavljalo oko 360 takmičara. Među kojima, plasman na SOŠOV su obezbedila i tri učenika - plivača naše škole.

U plivačkoj disciplini 50m prsno Ognjen Bogojević, 2/1, je osvojio 3. mesto - BRONZANU MEDALjU i time u najlepšem svetlu prezentovao

OŠ „Sečenji Ištvan“, svoj grad Suboticu i svoj okrug. Dok su Sara Evetović, 8/1 i Vanja Šorš, 2/2, bili opravdano sprečeni da nastupaju.

Čestitamo Ognjenu i želimo mu uspeha u daljim sportskim izazovima!