30. септембар је Дан народних прича - и дан када се родио мађарски сакупљач и писац народних прича, Елек Бенедек

Поводом Дана мађарских народних прича у Градској библиотеци Сенте гостовао је Иштван Толди и више од сат и по причао заинтересованим ученицима и педагозима. Овом веома пријатељском и пријатном поподневу у причању прича присуствовало је  и 15 наших ученика и 5 наставника. Била је ово прилика да Иштвана Толдија наставници и ђаци чују како приповеда приче, јер су га до сада сви познавали као члана жирија на такмичењу у причању прича. Након програма, ученици су имали прилику и да поразговарају са Иштваном Толдијем, да му постављају питања, јер не веома важно да знају како је важан опстанак народних прича и преношење мудрости народних прича на нове генерације.