30. septembar je Dan narodnih priča - i dan kada se rodio mađarski sakupljač i pisac narodnih priča, Elek Benedek

Povodom Dana mađarskih narodnih priča u Gradskoj biblioteci Sente gostovao je Ištvan Toldi i više od sat i po pričao zainteresovanim učenicima i pedagozima. Ovom veoma prijateljskom i prijatnom popodnevu u pričanju priča prisustvovalo je  i 15 naših učenika i 5 nastavnika. Bila je ovo prilika da Ištvana Toldija nastavnici i đaci čuju kako pripoveda priče, jer su ga do sada svi poznavali kao člana žirija na takmičenju u pričanju priča. Nakon programa, učenici su imali priliku i da porazgovaraju sa Ištvanom Toldijem, da mu postavljaju pitanja, jer ne veoma važno da znaju kako je važan opstanak narodnih priča i prenošenje mudrosti narodnih priča na nove generacije.