162 године постојања школе

Дан школе прослављамо 8. новембра, на дан када је Сечењи Иштван основао мађарску Академију наука. Ове године прославили смо 162. годишњицу постојања наше школе. На свечаној приредби поводом овога јубилеја у госте су нам дошли представници локалне самоуправе, Националног савета мађарске националне мањине, просветне инспекције, директори других школа, представници месних заједница, Савета родитеља, Школског одбора. Наступили су ученици нижих и виших разреда наше школе: након отпеване химне школе и приказивања најважнијих тренутака из Сечењијевог живота и рада, ученици из објекта у Шабачкој улици и са Келебије употпунили су свечану атмосферу веселим плесом, а ученици нижих и виших разреда централне школе рецитацијама на мађарском и ромском језику и музичким тачкама, свирајући саксофон, цитре и бубњеве, плешући и певајући на енглеском и немачком језику. Своју фолклорну тачку приказала нам је и фолклорна група "Вацкор" са Келебије. Школа је добила и поклоне од истакнутих чланова друштвене заједнице: од ликовног уметника Иштвана Терека и спортског радника Ласла Уборија. Након приредбе, гости, родитељи и наставници посетили су изложбу коју су припремиле наставице ликовног и библиотекарке, а производ је рада ликовне радионице на пројекту школе "Космо(п)лов". Дан школе обележен је и постављањем венца на спомен-плочу Иштвану Сечењију у дворишту школе.