162 godine postojanja škole
<< Povratak

Dan škole proslavljamo 8. novembra, na dan kada je Sečenji Ištvan osnovao mađarsku Akademiju nauka. Ove godine proslavili smo 162. godišnjicu postojanja naše škole. Na svečanoj priredbi povodom ovoga jubileja u goste su nam došli predstavnici lokalne samouprave, Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine, prosvetne inspekcije, direktori drugih škola, predstavnici mesnih zajednica, Saveta roditelja, Školskog odbora. Nastupili su učenici nižih i viših razreda naše škole: nakon otpevane himne škole i prikazivanja najvažnijih trenutaka iz Sečenjijevog života i rada, učenici iz objekta u Šabačkoj ulici i sa Kelebije upotpunili su svečanu atmosferu veselim plesom, a učenici nižih i viših razreda centralne škole recitacijama na mađarskom i romskom jeziku i muzičkim tačkama, svirajući saksofon, citre i bubnjeve, plešući i pevajući na engleskom i nemačkom jeziku. Svoju folklornu tačku prikazala nam je i folklorna grupa "Vackor" sa Kelebije. Škola je dobila i poklone od istaknutih članova društvene zajednice: od likovnog umetnika Ištvana Tereka i sportskog radnika Lasla Uborija. Nakon priredbe, gosti, roditelji i nastavnici posetili su izložbu koju su pripremile nastavice likovnog i bibliotekarke, a proizvod je rada likovne radionice na projektu škole "Kosmo(p)lov". Dan škole obeležen je i postavljanjem venca na spomen-ploču Ištvanu Sečenjiju u dvorištu škole.