XXIII takmičenje iz mađarske istorije

Po deseti put naša škola je bila domaćin Takmičenja iz poznavanja mađarske istorije, koje  već 23 godine organizuje Udruženje prosvetnih radnika Mađara severne Bačke. Ove godine takmičenje je bilo 24. novembra na temu: Kralj Matija (Maćaš). Učenici osnovnih i srednjih škola iz pet zemalja odmeravali su svoje znanje o kralju Maćašu i njegovom dobu: iz Srbije, Mađarske, Ukrajine, Rumunije i Hrvatske. Takmičenju su prisustvovali i istaknuti predstavnici mađarske zajednice: Jene Hajnal, predsednik Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine i konzul Konzulata Mađarske, Serena Gombar, kao i predstavnici gradske uprave Grada Subotica.

Tim naše škole činili su učenici 7. a razreda, Adam Mihalj i Florijan Fabijan, kao i dve učenice iz 8.c: Nikoleta Stipančević i Sintija Sabo. Oni su osvojili fenomenalno drugo mesto. Mentorke su im bile nastavnice Ana Hegediš Herbut i Rita Nikolić. Čestitamo učenicima i nastavnicama, ponosni smo na vas.