XXIII такмичење из мађарске историје

По десети пут наша школа је била домаћин Такмичења из познавања мађарске историје, које  већ 23 године организује Удружење просветних радника Мађара северне Бачке. Ове године такмичење је било 24. новембра на тему: Краљ Матија (Маћаш). Ученици основних и средњих школа из пет земаља одмеравали су своје знање о краљу Маћашу и његовом добу: из Србије, Мађарске, Украјине, Румуније и Хрватске. Такмичењу су присуствовали и истакнути представници мађарске заједнице: Јене Хајнал, председник Националног савета мађарске националне мањине и конзул Конзулата Мађарске, Серена Гомбар, као и представници градске управе Града Суботица.

Тим наше школе чинили су ученици 7. а разреда, Адам Михаљ и Флоријан Фабијан, као и две ученице из 8.ц: Николета Стипанчевић и Синтија Сабо. Они су освојили феноменално друго место. Менторке су им биле наставнице Ана Хегедиш Хербут и Рита Николић. Честитамо ученицима и наставницама, поносни смо на вас.