Takmičenje iz srpskog jezika i srpskog kao nematernjeg jezika

Školsko takmičenje iz srpskog jezika i srpskog kao nematernjeg jezika za učenike viših razreda je održano u sredu, 28. februara 2018. godine u centralnoj zgradi naše škole. U znanju iz srpskog jezika se nadmetalo 14 učenika, dok je svoje znanje iz srpskog kao nematernjeg jezika odmerilo 8 učenika. Iz srpskog jezika u kategoriji petih razreda plasman za dalje takmičenje su osvojile Anđela Štefković i Matea Buljovčić. Među šestacima na Opštinskom takmičenju našu školu će predstavljati Milica Žigmanović, Aneta Gaši, Teodora Skenderović i Nevena Cvijić. Predstavnik sedmaka na daljem takmičenju biće Jovana Bilbija dok se u kategoriji osmih razreda nijedan učenik nije plasirao dalje. Iz srpskog kao nematernjeg jezika plasman na Okružno takmičenje su obezbedile Ema Kovač i Anita Agatić u kategoriji sedmih razreda, i Vivien Kiš i Anita Kerekeš u kategoriji osmih razreda. Ponosni smo na sve učenike koji su učestvovali, a posebno čestitmo učenicima koji su obezbedili plasman za dalje takmičenje.