Такмичење из српског језика и српског као нематерњег језика

Школско такмичење из српског језика и српског као нематерњег језика за ученике виших разреда је одржано у среду, 28. фебруара 2018. године у централној згради наше школе. У знању из српског језика се надметало 14 ученика, док је своје знање из српског као нематерњег језика одмерило 8 ученика. Из српског језика у категорији петих разреда пласман за даље такмичење су освојиле Анђела Штефковић и Матеа Буљовчић. Међу шестацима на Општинском такмичењу нашу школу ће представљати Милица Жигмановић, Анета Гаши, Теодора Скендеровић и Невена Цвијић. Представник седмака на даљем такмичењу биће Јована Билбија док се у категорији осмих разреда ниједан ученик није пласирао даље. Из српског као нематерњег језика пласман на Окружно такмичење су обезбедиле Ема Ковач и Анита Агатић у категорији седмих разреда, и Вивиен Киш и Анита Керекеш у категорији осмих разреда. Поносни смо на све ученике који су учествовали, а посебно честитмо ученицима који су обезбедили пласман за даље такмичење.