TAKMIČENJE IZ POZNAVANJA MAĐARSKE ISTORIJE 2017.

U našoj školi je 18. novembra održano Takmičenje učenika Karpatskog basena u poznavanju mađarske istorije. Pored učenika osnovnih i srednjih škola iz Vojvodine, na takmičenju su učestvovali i učenici iz Mađarske i Rumunije. Na otvaranju takmičenja prisutne je pozdravio Zoltan Maruža, zamenik državnog sekretara za mađarsko opšte obrazovanje, kao i Serena Gombar, konzul Konzulata Mađarske u Subotici.

Na ovom 22. takmičenju po redu učetvovale su 22 školske ekipe, među njima i naša škola. Učesnici su pisali grupni esej na temu: Mađarski kralj - Sveti Laslo. Pored eseja, kao deo zadatka pripremali su i plakat, a imali su i kreativan zadatak – da prikažu i kratku predstavu na ovu temu. Državni sekretarijat za nacionalnu politiku Mađarske je 2017. godinu proglasio godinom Svetog Lasla, pošto je ove godine i 940. godišnjica njegovog dolaska na presto, kao i 825. godišnjica njegovog proglašenja svetiteljem. Svi učenici su nagrađeni diplomama i poklon-knjigama, a najbolje ekipe očekuje dvodnevno nagradno putovanje u Budimpeštu.

U sklopu takmičenja naša škola je organizovala i izložbu slika kojima je devet vojvođanskih slikara predstavilo lik Svetoga Lasla.