ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ПОЗНАВАЊА МАЂАРСКЕ ИСТОРИЈЕ 2017.

У нашој школи је 18. новембра одржано Такмичење ученика Карпатског басена у познавању мађарске историје. Поред ученика основних и средњих школа из Војводине, на такмичењу су учествовали и ученици из Мађарске и Румуније. На отварању такмичења присутне је поздравио Золтан Маружа, заменик државног секретара за мађарско опште образовање, као и Серена Гомбар, конзул Конзулата Мађарске у Суботици.

На овом 22. такмичењу по реду учетвовале су 22 школске екипе, међу њима и наша школа. Учесници су писали групни есеј на тему: Мађарски краљ - Свети Ласло. Поред есеја, као део задатка припремали су и плакат, а имали су и креативан задатак – да прикажу и кратку представу на ову тему. Државни секретаријат за националну политику Мађарске је 2017. годину прогласио годином Светог Ласла, пошто је ове године и 940. годишњица његовог доласка на престо, као и 825. годишњица његовог проглашења светитељем. Сви ученици су награђени дипломама и поклон-књигама, а најбоље екипе очекује дводневно наградно путовање у Будимпешту.

У склопу такмичења наша школа је организовала и изложбу слика којима је девет војвођанских сликара представило лик Светога Ласла.