Sastanak Saveta roditelja povodom zaštite učenika od nasilja

Rukovodstvo naše škole održalo je Savet roditelja objekta u Šabačkoj ulici sa ciljem da roditelje upozna sa Programom zaštite učenika od nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja koji škola sprovodi, kao i sa koracima koje škola čini u cilju povećanja bezbednosti učenika. Istovremeno, roditeljima je prezentovan i kućni red škole i predstavljeni rezultati uspeha učenika ovog objekta u učenju i vladanju na kraju 1. polugodišta. U punom školskom dnevnom boravku, roditeljima su se obratili: direktorka škole, Vesna Weiss, pedagog Margareta Uršal, kao i gost ovog sastanka, gospodin Stevan Nikolić, predsednik Edukativnog centra Roma i koordinator za romska pitanja u opštini Subotica. U konstruktivnom razgovoru sa roditeljima kojem su prisustvovale i sve učiteljice iz ovog objekta, kao i pedagoški asistent Rejhana Saiti, zaključeno je da su rad na zaštiti učenika od nasilja i bezbednost učenika prioriteti kako za školu, tako i za roditelje čija deca školu pohađaju, te da je zajednički zadatak i roditelja i škole da preduzimaju preventivne aktivnosti kako do nasilja ne bi došlo, postavljajući, između ostalog, jasna pravila ponašanja u školi. Nadalje, zadatak je i da se učenici, nastavnici i roditelji stalno obučavaju da prepoznaju nasilje i da na njega na odgovarajući način reaguju,te da stvaraju atmosferu u školi da do nasilja ne dođe, kroz raznovrsnu ponudu slobodnih aktivnosti, ali i kroz fizičke i druge mere prevencije (dežurstva nastavnika, video-nadzor, nadzor školskog policajca itd.).