Јednodnevni izlet u Sombor, Doroslovo i Bač

Nacionalni savet mađarske nacionalne manjine je i ove godine nastavio uspešno organizovanje razrednih izleta za učenike u Vojvodini. Cilj ovog programa je da svaki vojvođanski učenik kоji pohađa nastavu na mađarskom jeziku upozna prirodne lepote svoga kraja, da upozna važne istorijske građevine, prošlost, običaje i poznate istorijske ličnosti. Zbog toga je Savet i ove godine, 28. septembra, organizovao jednodnevni izlet u Sombor, Doroslovo i Bač, a ceo put finansirali su Vlada Republike Mađarske, Državni sekretarijat za nacionalnu politiku i Fondacija Bethlen Gabor iz Mađarske.
Učenici trećih mađarskih razreda uživali su u lepom danu, prirodi, u razgledanju istorijskih građevina i muzeja, a posebno su uživali u dobrom druženju.