Једнодневни излет у Сомбор, Дорослово и Бач

Национални савет мађарске националне мањине је и ове године наставио успешно организовање разредних излета за ученике у Војводини. Циљ овог програма је да сваки војвођански ученик који похађа наставу на мађарском језику упозна природне лепоте свога краја, да упозна важне историјске грађевине, прошлост, обичаје и познате историјске личности. Због тога је Савет и ове године, 28. септембра, организовао једнодневни излет у Сомбор, Дорослово и Бач, а цео пут финансирали су Влада Републике Мађарске, Државни секретаријат за националну политику и Фондација Бетхлен Габор из Мађарске.

Ученици трећих мађарских разреда уживали су у лепом дану, природи, у разгледању историјских грађевина и музеја, а посебно су уживали у добром дружењу.