Dan mađarske narodne priče u Budimpešti

Osamnaestoro naših učenika nižih i viših razreda učestvovalo je na Danu mađarske narodne priče u Budimpešti u Mađarskoj. Radosni smo i ponosni što su jedino našu školu iz Vojvodine izabrali da učestvuje na ovoj renomiranoj manifestaciji. 30. septembra 2017. u Mađarskom domu naši đaci su se putem bogatog programa koji je obuhvatao učešće u raznim radionicama, koncerte, projekcije filmova i pozorišne predstave, upoznali sa bogatim svetom mađarske priče i pripovedanja. U dva dana posete Budimpešti i ovoj manifestaciji naši đaci su mnogo toga i videli. 29. septembra posetili su Narodni park, Palatu umetnosti, kao i Nacionalno pozorište. Sledećeg dana su pogledali i Baziliku Svetoga Stefana, zgradu Parlamenta i spomenike na obali Dunava. Nastavnice koje su pratile đake na ovom putovanju bile su Agneš Dudaš i Teodora Petraš.