Дан мађарске народне приче у Будимпешти

Осамнаесторо наших ученика нижих и виших разреда учествовало је на Дану мађарске народне приче у Будимпешти у Мађарској. Радосни смо и поносни што су једино нашу школу из Војводине изабрали да учествује на овој реномираној манифестацији. 30. септембра 2017. у Мађарском дому наши ђаци су се путем богатог програма који је обухватао учешће у разним радионицама, концерте, пројекције филмова и позоришне представе, упознали са богатим светом мађарске приче и приповедања. У два дана посете Будимпешти и овој манифестацији наши ђаци су много тога и видели. 29. септембра посетили су Народни парк, Палату уметности, као и Национално позориште. Следећег дана су погледали и Базилику Светога Стефана, зграду Парламента и споменике на обали Дунава. Наставнице које су пратиле ђаке на овом путовању биле су Агнеш Дудаш и Теодора Петраш.