103 časa naših TV nastavnika

U pripremanju učenja na daljinu i snimanju lekcija koje su se potom emitovale na Pannon televiziji, učestvovali su i naši učitelji i nastavnici. Oni su od marta do maja snimili ukupno 103 nastavna časa. Na samom početku, kada nisu baš svi hteli da stanu pred kamere, naši učitelji i nastavnici su se odazvali pozivu Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine i pripremivši predavanja za učenike pokazali svoje znanje i spremnost da u ovakvim situacijama budu na usluzi ne samo svojim, već i drugim vojvođanskim učenicima, a da njihove lekcije pomognu u realizaciji nastave i drugim kolegama u Vojvodini. Učiteljima i nastavnicima kamera i studio nisu prirodno okruženje, no svi su se maksimalno potrudili da lekcije budu zanimljive i poučne, ali i da gradivo stane u za njega određenih pola sata, i to čak više polučasovnih predavanja iz mnogih predmeta.
Učitelji i nastavnici koji su na kanalu Pannon televizije u obrazovnom programu na daljinu predstavljali OŠ „Sečenji Ištvan“ su: učiteljice Đenđi Kiralj Poljaković, Boršoš Eva, Silvija Šili, Silvija Vašarhelji; nastavnica hemije Klarika Cinkler, nastavnice mađarskog jezika ‒ Izabela Takač, Noemi Kiralj i Oršolja Husta Radaković; nastavnica likovne kulture Laura Šandor, nastavnici srpskog kao nematernjeg jezika ‒ Damir Išpanović i Vesna Weiss.
Njihove lekcije dostupne su i sada na portalu Pannon tv-a i svi učenici Vojvodine mogu da ih iznova prate i obnavljaju gradivo. I ovim svojim TV nastupima naši su učitelji i nastavnici opravdali akreditaciju „Centar za talente“ koju naša škola nosi, kao i dugogodišnju ulogu naše škole kao vežbaonice za studente Učiteljskog fakulteta na mađarskom nastavnom jeziku. Čestitam svim svojim TV kolegama!