103 часа наших ТВ наставника

У припремању учења на даљину и снимању лекција које су се потом емитовале на Паннон телевизији, учествовали су и наши учитељи и наставници. Они су од марта до маја снимили укупно 103 наставна часа. На самом почетку, када нису баш сви хтели да стану пред камере, наши учитељи и наставници су се одазвали позиву Националног савета мађарске националне мањине и припремивши предавања за ученике показали своје знање и спремност да у оваквим ситуацијама буду на услузи не само својим, већ и другим војвођанским ученицима, а да њихове лекције помогну у реализацији наставе и другим колегама у Војводини. Учитељима и наставницима камера и студио нису природно окружење, но сви су се максимално потрудили да лекције буду занимљиве и поучне, али и да градиво стане у за њега одређених пола сата, и то чак више получасовних предавања из многих предмета.

Учитељи и наставници који су на каналу Паннон телевизије у образовном програму на даљину представљали ОШ „Сечењи Иштван“ су: учитељице Ђенђи Кираљ Пољаковић, Боршош Ева, Силвија Шили, Силвија Вашархељи; наставница хемије Кларика Цинклер, наставнице мађарског језика ‒ Изабела Такач, Ноеми Кираљ и Оршоља Хуста Радаковић; наставница ликовне културе Лаура Шандор, наставници српског као нематерњег језика ‒ Дамир Ишпановић и Весна Wеисс.

Њихове лекције доступне су и сада на порталу Паннон тв-а и сви ученици Војводине могу да их изнова прате и обнављају градиво. И овим својим ТВ наступима наши су учитељи и наставници оправдали акредитацију „Центар за таленте“ коју наша школа носи, као и дугогодишњу улогу наше школе као вежбаонице за студенте Учитељског факултета на мађарском наставном језику. Честитам свим својим ТВ колегама!