Iskolánkban járt Alija Krasnići író és költő

Iskolánkban járt Alija Krasnići író és költő, valamint a roma népköltészeti alkotások gyűjtője. Tanulóinknak mesélt munkásságáról a Kommunikáció és interakció az interkulturalitás szellemében elnevezésű projekt keretében valamint fel is olvasott munkáiból. Luna Gradinšćak mutatta be a költőt a gyerekeknek. Alija Krasnići roma nyelven alkot, de ezeket az írásait szerb nyelvre is lefordítja. Írásai a szerb mellett még albánul, macedónul, arabul és törökül is olvashatók. Több mint 70 könyvet írt, több antológiában is fellelhetjük írásait valamint szerzője az egyetlen roma nyelvű szótárnak. A tanulók számára több szempontból is érdekes volt ez a látogatás: alkalmuk volt találkozni egy íróval/költővel; kérdéseket tehettek fel neki munkásságával kapcsolatban; egyik diákunk nagyapja. Alija Krasnići kiemelte az iskola fontosságát a romák körében az előítéletek leküzdésében.

Előadása végén Alija Krasnići könyveiből néhányat könyvtárunknak adományozott, így iskolánk roma nyelvű könyvekkel gazdagodott.