A bűnös valahol jelen van - című előadás

,,A bűnös valahol jelen van” című előadást tekinthették meg diákjaink május 27-én. Az előadás a Tijana Jurić Alapítvány projektuma, a Szabadkai Népszínház színésze, Vladimir Grbić rendezte. Fiatal szabadkai színészek játszanak a darabban. Tanító jelleggel az erőszak elleni harc mellett aktuális társadalmi-a fiatalokat érintő- problémákat vet fel úgy, hogy közben rámutat a felelősségre.
Az előadás címe tükrözi a valóságot: a bűnöst mindig keressük valahol, de ritkán vállalunk felelősséget az erőszak megfékezésében. A diákok bekapcsolódhattak az interaktív előadásba, melyet most a 7/2 osztály tanulói élvezhettek, azonban szeptembertől minden hetedikes és nyolcadikos diáknak alkalma nyílik megtekinteni szerb és magyar nyelven egyaránt.