Представа "Кривац је тамо негде" одиграна у централној школској згради

"Кривац је тамо негде" назив је представе коју су ученици наше школе имали прилику да погледају 27. маја, на самом почетку серије њеног извођења пред ученичком публиком. Представа "Кривац је тамо негде" пројекат је Фондације "Тијана Јурић", режирао ју је глумац суботичког Народног позоришта Владимир Грбић, а играју је млади глумци из Суботице. Едукативног је карактера, још један је вид борбе против насиља међу тинејџерима, а поставља актуелна питања гледаоцима и указује на проблеме у друштву међу младима, али и поучно указује на одговорност, како оних који врше насиље, тако и оних који то посматрају и најчешће не реагују да се насиље спречи. Назив саме представе указује на нашу стварност: кривац се увек тражи "тамо негде", док ретко преиспитујемо сопствену одговорност у спречавању насиља. У овој интерактивној представи ученици активно учествују, сугеришући глумцима како да поступе у одређеним ситуацијама.

Представу су у нашој школи одгледали ученици 7/2 разреда, а од септембра ће је одгледати сви ученици седмих и осмих разреда на српском и мађарском језику, с обзиром да је планирано да ова представа добије и своју мађарску варијанту.