Predstava "Krivac je tamo negde" odigrana u centralnoj školskoj zgradi

"Krivac je tamo negde" naziv je predstave koju su učenici naše škole imali priliku da pogledaju 27. maja, na samom početku serije njenog izvođenja pred učeničkom publikom. Predstava "Krivac je tamo negde" projekat je Fondacije "Tijana Jurić", režirao ju je glumac subotičkog Narodnog pozorišta Vladimir Grbić, a igraju je mladi glumci iz Subotice. Edukativnog je karaktera, još jedan je vid borbe protiv nasilja među tinejdžerima, a postavlja aktuelna pitanja gledaocima i ukazuje na probleme u društvu među mladima, ali i poučno ukazuje na odgovornost, kako onih koji vrše nasilje, tako i onih koji to posmatraju i najčešće ne reaguju da se nasilje spreči. Naziv same predstave ukazuje na našu stvarnost: krivac se uvek traži "tamo negde", dok retko preispitujemo sopstvenu odgovornost u sprečavanju nasilja. U ovoj interaktivnoj predstavi učenici aktivno učestvuju, sugerišući glumcima kako da postupe u određenim situacijama.
Predstavu su u našoj školi odgledali učenici 7/2 razreda, a od septembra će je odgledati svi učenici sedmih i osmih razreda na srpskom i mađarskom jeziku, s obzirom da je planirano da ova predstava dobije i svoju mađarsku varijantu.